Julius Meinl Kahvesi


Julius Meinl Kahvesi

Julius Meinl Nedir?

Julius Meinl, 1862 yılından beri Viyana’nın kahve kültürünü oluşturmaktadır. Avrupa tarihinde ilk kahve kavurucu olarak bilinen Julius Meinl daha sonra tüm dünyada kahveleriyle ün salmıştır. Julius Meinl kahvesi denildiğinde akla en üst düzey kahve gelir.

Julius Meinl Kahvesinin Tarihi

Julius Meinl kahvelerinin Osmanlı ile etkileşimi olmuştur, şöyle ki bizim kültürümüzde kahve çok değerli bir konuma sahiptir. Örneğin bir acı kahvenin 40 yıl hatrı vardır, kız isteme merasimleri vb. vb. Viyana kuşatması sırasında Osmanlı ordusunun arkasında bıraktığı çuvallar dolusu bir şey vardır, bunu merak eden Viyana ordusu çuvalları araştırmak ister viyana ordusunun komutanı bunun kahve çekirdekleri olduğunu anlar. Bu çekirdekler ile gidip kahve dükkanını kurar ve kahvesinin logosuna bir fes takarak Türklere minnetlerini sunar. Aslına bakarsak Julius Meinl kahveleri Türk kültürü ile bu şekilde etkileşim sağlamıştır ve kahvelerinin lezzeti tüm dünyayı sarmıştır.

Julius Meinl Nerede Satılır?

Julius Meinl kahvesi Türkiye’nin bir çok bölgesinde satılıyor. İzmir Çeşme Ilıca bölgesinde alaçatı mekanlar civarındaki, Julius Meinl kahvelerinin lezzetini sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Julius Meinl’nin bir çok kahve çeşidi var sizde bu kahve çeşitlerini denemeyi ve izmir çeşme bölgesinde bulunuyorsanız sizleri cafemize bekliyoruz! Hem sizler için özellikle hazırladığımız kahvelerimizi hazır teras ve bahçemizde içebilirsiniz, hemde paket olarak alıp sizde kendiniz pişirebilirsiniz.

Julius Meinl kahvesi nedir, Julius Meinl kahvesi hakkında bilgilerini kaçırmamak için bizi takip edin. Julius Meinl kahve çeşitleri hakkında bilgi almak istiyorsanız bağlantıyı takip edebilirsiniz.


Bir Yorum Bırak

Bir Yorum
Ahmet Çıtak
Yorum