Dünyada En Çok Tüketilen Kahveler


Dünyada En Çok Tüketilen Kahveler

Çoğumuz kahveyi çok sever ve günde 2-3 bardak içeriz.Bizler gibi dünya ülkelerinde de daha çok tercih edilen kahve çeşitleri vardır.İşte sizin için derlediğimiz dünyada en çok tüketilen kahve türleri

  • Hint kahvesi: Güney Hindistan filtre kahvesi demlenirken iki farklı süzgeçten geçirilip fincan içinde büyük boşluk bırakılır.Bu boşluğu zevkinize göre süt ve şeker ile tamamlayabilirsiniz.
hint-kahvesi
  • Vietnam kahvesi: Vietnam kahvesi, sıcak suyu küçük filtre kullanılarak damlatma tekniği ile yapılan yoğun aromalı bir kahvedir.Genellikle sade içilse de yoğunlaştırılmış süt ile tadı zenginleştirilebilir.
vietnam-kahvesi
  • Espresso: Espresso çok yoğun tadı olan sıkıştırılmış koyu kahve çekirdeklerinin espresso makinesinin yüksek basıncıyla buluşarak son halini alır. Espresso bu demleme işleminden sonra kalın altın renkli köpüğe sahip olur. Köpüğü o kadar yoğun olur ki şeker eklendiğinde dibe çekmesi birkaç saniye alır.Genelde sade ya da şekerli içilir.
espresso_gif

  • Türk kahvesi: Tarihi Osmanlı İmparatorluğu’na dayanmaktadır.Lezzetli ve sert bir kahve çeşididir.Geleneksel olarak kahve kumda pişirilerek hazırlanır.İsteğe göre şekerli veya sütlü de servis edilebilir. Ayrıca Türk kahvesinin faydalarını öğrenmek istiyorsanız bağlantıyı takip edebilirsiniz.
turk-kahvesi
  • Caffe Americano: Espresso‘nun üzerine sıcak su ilave edilerek seyreltilmiş haline verilen kahve çeşididir.Sıcak günlerde soğuk bir şekilde servis edilebilir.
caffe_americano
  • Cappuccino: Oldukça meşhur olan bu kahve türünü her yerde bulabilmek mümkün. Cappucino, espresso ve sütten yapılmaktadır.Bitter çikolata ile cappucino içmek çok daha lezzetli olduğu için genelde bitter çikolata ile servis edilir
  • Caffe Latte: Espresso’nun yoğun bir süt ile karıştırılmasıyla oluşturulmuştur.İçimi yumuşaktır.Genellikle büyük bardakta üzerine krema ile servis edilir.Yaz günlerinde “Ice Latte” kahveseverlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir.
latte-macchiato
  • Caffe Mocha: Cappucino veya lattenin çikolata sos ile servis edilmesiyle son halini almaktadır.İçinde kakao tozu veya kakao şurubu da kullanılabilir.Beyaz ve bitter çikolatalı mocha da sevilen türleri arasındadır.
caffe_mocca

Dünya’da en çok tüketilen kahve türleri bu kadardı. Caffe Americano hakkında detaylı bilgi için bağlanıyı takip edebilirsiniz.


Bir Yorum Bırak