Kleiner Brauner – Avusturya Kahvesi


Kleiner Brauner – Avusturya Kahvesi

Kleiner Brauner kahvesi, Avusturya kültürüne özgü bir kahve türüdür. Julius Meinl ile birlikte Avusturya kültürüne giren Kleiner Brauner Avusturya’da çok tüketilen kahvelerden birisidir. Cafe Servus, alaçatı mekanlarına bir fark getirerek sizlere bu kahveleri sanki Avusturyadaymış gibi hissettirecek şekilde hazırlıyoruz.

Kleiner Brauner Anlamı

Kleiner Brauner, küçük kahverengi olan anlamına gelmektedir. Tarz ve lezzet olarak normal olan kahve tarzındadır. Espresso tek veya duble olarak koyulabildiğinden dolayı böyle bir isim almıştır ayrıca büyük kahverengi olan anlamına gelen duble Brauner kahvesi de vardır.

Kleiner Brauner Nasıl Yapılır

Kleiner Brauner, espresso bazlı bir kahvedir. Kökeninde espresso olan bu kahvenin lezzeti, çekirdeği ve tadı içeriğine eklenen malzemeler ile farklı bir kimliğe bürünebilir. Az eklenmiş süt ve filtrelenmemiş kahve ile tadını alır. Kokusu sizi cezbedeceğine inanıyoruz. Yanında küçük bir kahve kreması da oldukça hoş olur.

Eğer sizde de espresso makinesi varsa bu kahveyi yapabilirsiniz. Günün yorgunluğunu atmak istiyorsanız ve nefis Kleiner Brauner kahvesinin kokusunu almak istiyorsanız sizide çeşmedeki cafemize bekliyoruz. Eğer julius meinl kahvesi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız bağlantıyı takip edebilirsiniz.


Bir Yorum Bırak