Iced Americano


Iced Americano

Iced Americano‘nun, Caffe Americano’dan farkı yapımında sıcak su yerine soğuk su ve/veya buzun Espresso’nun üzerine katılmasıyla elde edilen bir kahve çeşididir.

Iced Americano Tarihi, Iced Americano Püf Noktaları Ve Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Iced Americano Tarihi , Iced Americano Püf Noktaları Ve Hakkında Bilmeniz Gerekenler için linkimize tıklayıp bir önceki yazımıza göz atabilirsiniz.

iced-americano

Evde Iced Americano Nasıl Yapılır?

Sizde kolayca Evde Iced Americano Nasıl Yapılır ? merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

  • İlk olarak kettleda su ısıtalım.1 yemek kaşığı kadar nescafeyi su bardağına koyalım.Üzerine bir miktar sıcak su koyalım, kaşıkla karıştıralım iyice çözünsün kahvemiz .
  • Karıştırdığımız kahvemizi sürahiye ekleyelim; üzerine soğuk su katıp buz kalıbına eşit miktarlarda katalım. Buz kalıbımızı buzluğa atalım ve şirin mi şirin buz küpleri elde edelim.
  • 1 su bardağına 1 tatlı kaşığı nescafe koyalım. Kahveyi eritebilecek miktarda kettleda ısıttığımız sıcak suyumuzdan katalım. Eğer kahvenizi şekerli seviyorsanız şekerinizi bu kısımda atmanız gerekiyor.
  • Biraz daha büyük bir bardağa alalım kahvemizi 🙂 . Üzerine soğuk su katalım gari.Ve buz küplerimizden koyarak Iced Americano mizi tamamladık. Buz küplerimiz sayesinde kahve tadını daha yoğun alacaksınız , Afiyet olsun.
iced-buzlu-americano

Iced Americano Kalori

Iced Americano 11 kalori besin değeri olarak gözümüze çarpıyor. Son derece sağlıklı olan bu kahveyle ferahlamak sizin elinizde 🙂

Bir diğer kahve tarifimiz olan Caffe Americano (Amerikan Kahvesi) için buraya tıklayabilirsiniz.


Bir Yorum Bırak

2 yorumlar
Junk Removal in Fort Worth
Yorum
Fawnk
Yorum