Espresso ile Hazırlanan Kahveler


Espresso ile Hazırlanan Kahveler

Çoğu kahve espresso ile yapılır. Espresso çok mucize bir kahve türüdür. İçeceğin aromasını, kokusunu, sertliğini kahveye lezzetini veren içecektir. Eğer espresso kahvesi hakkında bilginiz yoksa lütfen bu yazımızı okumadan önce bağlantımızı takip ederek espresso hakkında bilgi alabilirsiniz.

Americano, mocha, latte, cappucino, latte macchiato vb. kahve türleri espresso kahvesinin karışımlarıyla elde edilmiş kahve türleridir. Bu kahvelerin lezzeti baristanın marifetine kalmıştır. İçerisinde koyulan süt oranı, kahve oranı, espresso oranı vb. bir çok karışım sayesinde yukarıdaki saydığımız çoğu kahve türünü elde edebiliyoruz.

Caffe Americano

caffe_americano

Caffe Americano, espresso ile yapılan tadı filtre kahveyi andıran lezzetli bir kahve türüdür. Caffe Americano nasıl yapılır ile ilgili bilgi almak için bağlantımızı takip edebilirsiniz.

Cappucino

cappucino

En çok tercih edilen kahve türlerinden birtanesidir. Espressoya köpürtülmüş süt eklenerek yapılan bir kahve türüdür. Hazır paket halinde de satılıyor fakat gerçek tadını yansıtmıyor diyebilirim. Lezzetli bir cappucino yapmak istiyorsanız köpüğün bardak boyutunu geçmemesi gerekiyor kahve lezzetini bozabilir. Tabii ki espressonun kaliteli olması kahvenin tamamını etkileyecektir.

cappucino-2

Latte

latte-1

Latte, espresso, sıcak süt, köpük veya krema eklenerek elde edilen daha doğrusu bu şekilde keşfedilmiş bir kahve türüdür. Cappicinodan farkı sütün espressoya değil espressonun süte eklenmesidir.

Latte Macchiato

7_latte-macchiato

Latteden farkı sunum şeklidir. Daha büyük hacimli olan bardaklarda sunulur.

Mocha

mocha

Mocha, latteye eritilmiş çikolata eklenmiş halidir. Espresso, süt ve sıcak çikolata veya isteğe bağlı köpükte ilave edilebilir.

Sizleri sevgi ile hazırlanmış kahve deneyimlerinizi arttıracak ve çok seveceğiniz kahvelerimizi içmeye davet ediyoruz. Alaçatı mekanlar diyebileceğimiz alaçatıya çok yakındayız bizlere uğramayı ve kahvemizi içmeyi unutmayın.


Bir Yorum Bırak