Hakkımızda

Hakkımızda

Nasıl Başladık?

Kahve deyince ilk akla gelen kelimeler genelde Arabica, sade, orta, şekerli, Americano'dur. Viyana'da iseniz orada ilk akla gelen kelimeler, Melange, Verlängerter, Kleiner Brauner olur. Peki Melange nasıl bir kahvedir? Bundan önce kahve acaba Viyana'ya nasıl gitmiş sorusuna cevap verelim. Osmanlıların Viyana kuşatmasında bıraktıkları çiğ kahve çekirdeklerini kullanan Osmanlı İmparatorluğunda yaşamış olan bir kişi sayesinde Viyanalılar kahveye kavuşmuşlar. O günden beri kahve kültürü gelişmiş ve Viyana'nın merkezinde nerdeyse her köşesine kafeteryalar kurulmuş. İzmir Çeşme, Ilıca ve Alaçatı mekanları çevresinde sizlere özel olarak hazırladığımız bu nefis Julius Meinl kahvelerini denemenizi öneriyoruz.

Latince 'serf' kelimesinden türeyen Ortaçağdaki anlamı hizmet eden, kölelik yapan kişiler için kullanılmış. Şimdiki anlamı ise Almanya'nın güneyinde ve tüm Avusturya'da Merhaba anlamına gelmektedir. Biz de Siz değerli müşterilerimizi 'servus - hoşgeldiniz' kelimelerle ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Vizyonumuz; Çeşme yarımadasında kaliteli kahve  ve yanında eşi bulunmayan kek ve pasta çeşitlerini sunmaktır. Bunu gerçekleştirmek için kullandığımız kahve çekirdekleri %100 arabica single origin Brezilya olmak üzere kullanmaktayız. Süt ve süt köpüğün kalitesini artırmak için daima günlük taze sütü tercihimizdir. Kitap ve sanat kültürünü yaşatacak bir çok sayıda etkinlikler düzenleyerek; işletmenin bulunduğu Ilıca mahallesini sanatsal ve kültürel açısından kalkındırmaktır.